Вівторок, 22.05.2018, 16:40

«  Травень 2018  »

Поради для батьків першокласників

Шановні батьки!

1. З перших днів навчання вимагайте виконання режиму дня дитиною.

2. Привчіть дитину прокидатися раніше, щоб збирання до щколи не перетворилося в щоденні хвилювання.

3. Будіть дитину спокійно, з усмішкою, лагідними словами.

4. Обов’язково привчіть дитину вранці снідати. Це важливий момент у запобіганні хвороб шлунку.

5. Давайте дитині у школу воду, фрукти.

6. Привчіть дитину збирати портфель напередодні ввечері. Перевірте, чи не забула вона чогось важливого.

7. Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй успіхів.

8. Зустрічайте дитину спокійно. Не ставте безліч запитань. Дайте їй можливість відпочити.

Вже залишається не так багато часу перед новим етапом в житті вашої дитини, коли він піде перший раз в перший клас. Від того, наскільки безболісно станеться цей перехід в нове життя, багато в чому залежатиме любов-нелюбов вашого чада до школи, а відповідно, і його шкільні успіхи. Тому спробуйте дотримуватися деяких порад.

Головне, як кажуть, «не переусердствуйте».

- Не примушуйте дитину довго сідіти за  читанням чи рахунком. Ви зможете викликати у нього негативні емоції з приводу школи.

Сім батьківських заповідей

1. Не вважайте дитину своєю власністю – вона Божа.

2. Любіть її такою, якою вона є, навіть якщо вона не    надто талановита, не в усьому досягає успіху...

3. Не очікуйте, що вона виросте саме такою, якою  хочете ви, - допоможіть їй стати собою.

4. Запам’ятайте: найголовніший ваш обов’язок – розуміти й втішати.

5. Не переймайтесь, якщо не можете чогось зробити для сина чи дочки. Найголовніше,    якщо можете, але не робите.

6. Усвідомте: для дитини зроблено замало, якщо зроблено не все.

7. Не очікуйте на вічну вдячність: ви дали життя своїй дитині, вона віддячить вашим онукам.

Почуйте серцем голос Вашої дитини

1.Окрім їжі, дайте мені тепло, сердечність і вашу любов.

2.Дозвольте втішатися своїми замислами у цьому дивному світі .

3.Не карайте мене, коли я й так переживаю за невдач.

4.Говоріть до мене серцем, очима, посмішкою.

5.Нехай у нас панує мир..

6.У вашій хаті відпустіть мені у власність один куточок і частину вашої уваги та вашого часу.

7.Навчіть мене розуміти й відчувати красу і тішитися – радіти з усього, хоч би навіть і з найбільшої дурнички.

8.Підтримуйте і заохочуйте мене до праці, навіть і тоді, коли я роблю ще сотні помилок.

Будьте терплячі до мого безладдя, я ж бо є тільки дитиною і учнем..

9.Коли загадаєте мені зробити це або те, скажіть також „як” і „чому”.

10.Учиніть усе, щоб я відчула свою значимість і потрібність для вас, своє місце у планах вашої родини та школи.

11.Будьте до мене доброзичливі та лояльні, щоб я навчалася відплачувати іншим людям тим самим.

12.Покажіть, як дотримуватись обіцянки, слова.

13.Не думайте про мене лише як про немовля, коли я хочу рости і бути великою.

14.Допоможіть мені потроху перемагати біль і марні забаганки, тішитися майбутніми радощами.

15.Навчіть мене рівноваги, коли ви на мене гніваєтеся, але не боятися гніву, коли він справедливий і виправданий.